phpRS

Úvod

"Pojď s námi do přírody aneb stezka pro malé i velké"

Tak se jmenuje naučná stezka, asi 2 km dlouhá, která je určena všem, kteří chtějí poznávat přírodní krásy Polenska. Vede kolem Zimova a Varhánkova rybníka, což jsou časté cíle vycházek.

Na stezce se nechodí podle cedulí, ale podle přiložené mapky v letáku. K naučné stezce jsou sestaveny pracovní listy.

Stezka vznikla v roce 2012 v rámci projektu "Semínka environmentálního vzdělávání pro Vysočinu" realizovaného ekologickým centrem Chaloupky o.p.s. Vytvořili ji členové Klubu Pampeliška při ZŠ Polná v rámci vzdělávacího programu "Pojď s námi do přírody aneb stezka pro malé i velké".

Polná je malé historické město, které leží 14 km severovýchodně od Jihlavy. Rozkládá se v lesnaté oblasti Českomoravské vrchoviny v nadmořské výšce mezi 400 - 500 m. Městem protéká říčka Šlapanka. V okolí města i na jeho území se nachází několik rybníků.

Mapa naučné stezky

 

Klub Pampeliška při ZŠ děkuje Kraji Vysočina za podporu projektu.

Logo Zdravý kraj Vysočina| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 06. 2001 | 1368 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
WebZdarma.cz

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server